torba-avalan

W Polsce od dość dawna widać wzrostowy trend na eko torby np. z bawełny. Przyczyniło się do tego kilka rzeczy, niewątpliwie media były czynnikiem który rozpropagował ten trend, ale zmiana wartości powstała w dwojaki sposób.

 

Eko torby a środowisko naturalne

torba-koleje-dolnoslaskie

Wpływ na duży popyt na torby z surowców naturalnych ma większa świadomość społeczeństwa co do dbałości o  środowisko. Większość osób chce dołożyć swoja cegiełkę to ochrony przyrody i spraw związanych ze zmieniającym się klimatem. Eko torby są świetnym rozwiązaniem na nawoływania ekologów co do większej dbałości o naszą planetę, choćby przez taki mały gest, że nie używamy już toreb jednorazowych, które potem wyrzucamy a które rozkładają się setki lat. Użycie toreb wielorazowych takich jak bawełniane torby sprawia, że mniej jednorazówek dostaje się do środowiska.

Do niejako wymuszony szukania alternatywy dla jednorazówek przyczyniła się również Unia Europejska zmuszając kraje członkowskie (w głosowaniu  51 europosłów głosowało „za”, 10 było „przeciw”, a 3 wstrzymało się od głosu) do wycofania jednorazówek z obiegu. Wprowadzone nowe reklamówki jednorazowe są droższe i mniej poręczne, dlatego bardziej opłaca się zakup wielorazowej eko torby. Trend na eko torby jest tak silny, że w tym momencie już nie tylko walka z ochroną środowiska jest jego ideą, ale proces ten stał się częścią mody.

 

Torby jako element mody

torba-biala-z-logo

Można zauważyć torby idealnie dobrane do stroju albo spersonalizowane pod nasz styl, a to za sprawą tego, że ludzie chcą się również wyróżnić spośród tłumu. Eko torby są tego idealnym środkiem. Nosimy je zawsze ze sobą na zakupy ( nawet te drobne robimy prawie codziennie) wkładamy w nie książki, drugie śniadanie. Torby stały się częścią ubioru tak samo jak kurtka czy szalik. A ich największą zaletą jest możliwość ich spersonalizowania. Wystarczy nanieść odpowiednią grafikę, tekst bądź logo aby zwykła eko torba stała się niezwykłą, wpisaną w nasz gust torbą. Na torbę można nanieść właściwie każdą grafikę, czy to obraz zwierzaka, zdjęcie z wakacji, cytat ulubionego pisarza czy motyw z ulubionego filmu. Nie ma tu ograniczeń, a wykonanie takiej grafiki jest bardzo szybkie. W specjalnym kreatorze On-line możemy w łatwy sposób sami przygotować swój projekt od A do Z.  

Firmy również podchwyciły ten trend i nadrukowują swoje loga lub claimy na torbach tworząc w ten sposób chodzącą reklamę. Idealne rozwiązanie podczas akcji marketingowych produktów typu eko. W tym wyścigu jest to jedna z najtańszych i najbardziej efektywnych form reklamy, dlatego tak często wybierana przez przedsiębiorstwa. Wystarczy zwrócić uwagę idąc ulicą z jakim motywem ludzie noszą torby, aby przekonać się kim są.