biala-torba

Od kiedy za sprawą Unii Europejskiej zniknęły ze sklepów jednorazówki a te reklamówki które zostały stały się nieopłacalne moda na torby wielorazowego użytku rozkwitła. Na zakupy ale też na miasto, do kina czy do parku praktycznie można ją zabrać wszędzie, zmieści książkę, drugie śniadanie, czy zakupy.

 

Firmy wyczuły moment i zaczęły działać

Niektóre marki wyczuły moment i nie tracąc czasu zaczęły zdobywać ten jakże intratny rynek, poprzez nadrukowywanie swojego logo, lub motywu z ich udziałem na torbach i rozdawanie ich w konkursach. Dzięki temu niewielkim kosztem nadruk na torbach zapewnił im ruchomą reklamę, która przyciągała klientów do sklepów danej marki podprogowo. Torby bawełniane z nadrukiem w różnych kolorach i z różnym motywem przewodnim zaczęły zalewać rynek, który był doskonale pod nie przystosowany a to za sprawą eko trendu który się pojawił. Dbałość o ekologię i większa wiedza społeczeństwa w tym zakresie przyczyniły się do popularności eko toreb z nadrukiem.

 

Indywidualizm również jest w cenie.

Z drugiej strony to co nie zagarnęły sobie marki zostało zdobyte przez osoby indywidualne, które same personalizowały sobie torby. Wystarczyło że torba na zakupy z nadrukiem była dopasowana pod preferencje odbiorcy, który de facto sam ten nadruk mógł wybrać. Oprócz dostępnych rynkowo wzorów, można było samemu zaprojektować własną torbę z nadrukiem. Dzięki temu mogliśmy pokazać się z torbą z naszym pupilem, ulubionym zespołem muzycznym albo logiem drużyny sportowej której kibicujemy. Kreatywność była tutaj wskazana ponieważ pojawiały się bardziej unikalne rozwiązania, ale to właśnie możliwość spersonalizowania torby i posiadanie jedynego unikalnego wzoru rzutowała na jej popularność.

Eko torba z nadrukiem sprawiła , że mniej plastikowych torebek trafia do środowiska, najczęściej na wysypiska śmieci bądź wala się po ulicach. Torby wielorazowego użytku zapewniają nam oszczędność oraz przedstawiają nasze zainteresowania dzięki czemu nasze otoczenie lepiej nas poznaje a także stwarza pretekst do rozmowy. Nawet mężczyźni polubili eko torby z nadrukiem jeśli przedstawiły motyw motoryzacyjny, sportów walki lub serialowy. I nie wstydzą się chodzić z takim gadżetem pod ręką. Czy świat w ten sposób stanie się lepszy? Na pewno zdrowszy bo przestaniemy go zatruwać i na pewno bardziej otwarty bo zaczniemy się z nim inaczej komunikować.